Dukanova dieta – dieta bez hladu

Dr. Pierre Dukan, autor tzv. Dukanovy diety

Francouzský lékař Pierre Dukan vytvořil na základě dlouholeté zkušenosti se svými obézními pacienty svůj vlastní dietní program – Dukanovu dietu. Jako hlavní problém, který brání úspěšnému hubnutí, viděl to, že pacienti, trýznění pocitem hladu,  dietu ukončí. Je nutno vědět, že v sedmdesátých letech byla hlavním dietním postupem nízkokalorická (hladová) strava. Revoluční na svou dobu bylo, že Dukanova dieta omezila hladovění.

Bohužel ale nic není zadarmo. Dukanova dieta je jednostranná a zaměřená na konzumaci bílkovin, ostatně posuďte sami:

Jídelníček Dukanovy diety a jeho 4 fáze:

  • Fáze útočná, kdy jíme pouze maso. Trvá cca týden, nejdéle však 10 dnů.
  • Fáze rovnoměrné ztráty, kdy se kombinuje bílkovinná a bílkovino-zeleninová strava.
  • Fáze upevňující, kdy je povoleno některé ovoce a 2 sacharidová jídla týdně.
  • Fáze definitivní stabilizace, kdy se může jíst bez omezení, pouze 1x týdně se jí pouze bílkovinná strava jako v první fázi.

V dnešní době Dukanova je dieta již překonaná. Současní dietní odborníci, včetně těch mediálně známých, jako jsou MUDr. Kateřina Cajthamlová a Ing. Petr Havlíček, doporučují spíše vyrovnaný jídelníček s dostatkem živin a komplexní program, zahrnující i omezení stresu a dostatek pohybové aktivity.

Nevyvážená kombinace stravy založená na velkém obsahu bílkovin hrozí i zdravotními komplikacemi. Byl si toho vědom i Pierre Dukan, ovšem rizika spojená s obezitou považoval za závažnější.

Lepší alternativa: hubnutí s poradcem zdarma

Pokud to myslíte s hubnutím vážně, stojí za to zkusit se obrátit o pomoc na nutričního odborníka. Ne vždy to musí stát peníze navíc!

Dietní poradci Naturhouse již pomohli jen v České republice mnoha desítkám tisíc Čechů a Češek zhubnout trvale - a bez jo-jo efektu. K hubnutí často rozhodujícím způsobem přispěje i podpora osobního výživového poradce. Všechny dietní poradny Naturhouse poskytují průběžně ke svým doplňkům stravy na podporu hubnutí bezplatné dietní poradenství. Vyplňte formulář teď hned a objednejte se na vstupní konzultaci, která je zdarma a nezavazuje k žádným dalším nákupům nebo platbám. S podporou odborníka zvýšíte tak svou šanci v boji s nadváhou!

Objednejte se na bezplatnou schůzku s dietním poradcem:

Přidej komentář

Powered by WordPress | iFreeCellPhones.com has free cell phones for sale. | Thanks to PalmPreBlog.com, Video Game Music and Fat burning Furnace